קישורון שוק ההון, דף הבית של קהילת שוק ההון בישראל!    הפוך לדף הבית    שמור במועדפים    המלץ לחברים    שתף בפייסבוק
קישורון שוק ההון
ראשי חדשות כלכלה חדשות כלליות יומן כלכלי עולמי מאמרים כתוב לנו  
מאמרים > השקעות ושוק ההון > השקעה בקרן נאמנות

השקעה בקרן נאמנות

כותב: ג'ון

השקעה בקרן נאמנות, יכולה להיות השקעה נכונה וחכמה, גם אם אין בידיכם סכומי כסף גדולים להשקעה. באמצעות השקעה דרך קרן נאמנות תוכלו לדעת שאתם נמצאים בידיים מקצועיות ואמינות. ייעוץ אישי בבתי השקעות הוא דבר יקר, ואין לו משמעות או יתרון אם אין לכם כסף רב להשקיע, ובקרנות נאמנות ניתן גם להשקיע בתחילה סכום נמוך, ולקנות יחידת השתתפות אחת או שתיים. מאוחר יותר ניתן להוסיף, להשקיע עוד ולרכוש עוד ועוד יחידות, וכך להגדיל את חלקכם בקרן הנאמנות.

קרנות הנאמנות הן גופים פיננסיים גדולים, ולכן ניתן למצוא עליהן מידע בכל יום בעיתון, ורמת השקיפות של עבודתן ודרך ההשקעה שלהן היא גבוהה. אם יש לכם יחידה בקרן נאמנות, תוכלו לבדוק כל יום ולראות מהי התשואה היומית של הקרן. זהו מעקב צמוד ויומי, שאין בתחומי השקעות אחרים. כמו כן, מכיוון שבקרנות נאמנות משקיעים אנשים רבים, סכומי הכסף שמשקיעה כל קרן נאמנות הם סכומים גדולים ומשמעותיים. כך יכולות הקרנות להתפרש על מגוון רחב של אפיקי השקעה, לדוגמה, ובכל אפיק להשקיע סכומים גדולים ולקנות מוצרים בכמות שתהיה לה משמעות רבה.

בארץ פעילות קרנות נאמנות רבות, ואם אתם רוצים להשקיע בקרן נאמנות, הבחירה אינה פשוטה. כדאי לכם לקרוא את תשקיפיהן של כל קרנות הנאמנות שנראות לכם, ולבדוק מהי אותה קרן נאמנות שמציעה מדיניות שמתאימה לכם מבחינת אופי ההשקעות ורמת הסיכון. בתשקיף יהיה מפורט בדיוק כיצד מתכוונת הקרן להשקיע, באילו אפיקים ובאילו אחוזים בכל אפיק. התשקיף אינו סתם מסמך המצהיר על כוונות, אלא מסמך המצהיר על מדיניות מוצהרת, והוא מחייב את קרן הנאמנות לפעול בהתאם.

כמו כן, כדאי לבדוק את תשואות הקרנות, ולמצוא אחת שיש לה תשואות נאות, גם בתקופות פחות טובות. קרנות נאמנות טובות ואמינות, הן כאלו ששומרות על תשואה טובה וחיובית גם בשעה קשה, וזו דרך מצוינת לבחון את רמת הניהול שלהן. חשוב לדעת, שקרנות הנאמנות גובות מחבריהן דמי ניהול, ואלו יכולים להיות שונים בין כל קרן לקרן.

דרך נוספת שדרכה תוכל לבדוק את אופי קרן הנאמנות שבחרתן, או להשוות בין כמה קרנות נאמנות, היא בחינה של סטיית התקן של הקרן. אם לקרן נאמנות יש סטיית תקן גבוהה, המשמעות היא שהקרן נוטה לרמת סיכון גבוהה, ולהשקעות לא יציבות שעלולות להיות מסוכנות (וכמובן גם עלולות להיות רווחיות מאוד). קרן נאמנות שיש לה סטיית תקן נמוכה, תראה שהקרן סולידית יחסית, שאופי הניהול בה סולידי ושרמת הסיכון נמוכה.

 

http://www.reader.co.il/article/90129/השקעה-בקרן-נאמנות

קרדיט המחבר

קרנות נאמנות


הוסף למועדפים  |  צור קשר  |  יובל קוסמטיק
כל הזכויות שמורות © לאתר קישורון שוק ההון אין להעתיק, להציג בפומבי או להשתמש בתכנים המתפרסמים באתר